• Wpisów: 29
  • Średnio co: 42 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 21:06
  • Licznik odwiedzin: 5 714 / 1263 dni
 
nonszalencja
 
Witajcie kochani,
dzisiaj nietypowo, bo o filmie. Dzisiaj na mojej uczelni odbyło się spotkanie z Krzysztofem Zanussim- znanym reżyserem, scenarzystą. Jego życiorys, dorobek filmowy jest dość obszerny i o tym należałoby zrobić artykuł w kilku częściach.
Podczas tego spotkania pierwsza rzecz, która rzuciła mi się w "ucho" to dykcja. Pomimo tego, że pan Krzysztof ma 76 lat to ma piękny, dźwięczny głos 30-latka. Taki, że z przyjemnością słuchało się jego anegdot oraz opowieści dotyczących filmu "Obce ciało", który po spotkaniu mieliśmy możliwość obejrzeć. Druga rzecz to niesamowita chryzma, którą sprawił, ze wybaczyłam mu 30- minutowe spóźnienie.
Może teraz trochę o filmie. Zwiastun (
)  w pełni nie oddaje uroku tego filmu, ponieważ pokazuje głównie jako prosty, czasami ordynarny film bez zasad. Jednak tak nie jest, stwierdzi to każdy kto widział.
Na początku poznajemy Angelo i Kasię- parę zakochanych, którzy są katolikami i poznali się we Włoszech. Ich sielankę przerywa decyzja Kasi o wstąpieniu do klasztoru. Zakochany oraz namawiany przez ojca dziewczyny Angelo przyjeżdża do Warszawy, ponieważ ma nadzieję, że wpłynie na jej decyzję. Jednak na miejscu zatrudnia się w międzynarodowej korporacji, w której on- wierzący chłopak z Włoch staje się ofiarą mobbingu.  Agnieszka Grochowska wcieliła się tutaj w rolę cynicznej i bezwzględnej szefowej Kris. Sceny intryg są przeplatane przezabawnymi dialogami naszej królowej lodu.
Naprawdę z całego serca polecam ten film. W mistrzowski sposób pokazuje 3 typy kobiet- katoliczkę, typową karierowiczkę oraz łamiącą wszelkie zasady moralne Kris.

7656815.3.jpgZapraszam również na blogspota! nonszalencja.blogspot.com/

Nie możesz dodać komentarza.